Neslēpies.lv

Latviski По русский In English
    |

Rastorgujevam trīs kļūdas pēdējā šaušanā un septītā vieta.

Ar 15 kilometru masu startu noslēdzies Pasaules kausa izcīņas biatlonā finālposms, kas šonedēļ norisinājās Holmenkollenā (Norvēģija). Uzvaru izcīnīja Martēns Furkads (Francija), kurš šaušanā kļūdījās vienreiz. Andrejs Rastorgujevs pirms pēdējās šaušanas bija sacensību līderis, taču kļūdījās trīs reizes, ieņemot septīto vietu.

Pirms sacensībām

Par galvenajiem favorītiem masu startā varēja uzskatīt Martēnu Furkadu (Francija), kurš jau iepriekš bija nodrošinājis uzvaru Pasaules kausa izcīņas kopvērtējumā trešo sezonu pēc kārtas, iepriekšējā posmā Kontiolahti (Somija) nepārspēto Juhannesu Bē (Norvēģija), sezonas pēdējos trīs posmos teicamus rezultātus sasniegušo Bjernu Feriju (Zviedrija), Emilu Hegli Svensenu (Norvēģija) un citus biatlonistus.

Andrejs Rastorgujevs masu startā šosezon startējis visas trīs reizes, divreiz ieņemta 14. vieta, reizi – 11. Vakar iedzīšanā pievīla precizitāte pēdējā šaušanā, kas neļāva finišēt augstāk par 27. vietu (sprintā izcīnīja piekto vietu).

Sacensības

Pirmo šaušanu Andrejs Rastorgujevs veica ātri, taču diemžēl kļūdījās pēdējā šāvienā un bija spiests mērot soda apli. Šaušanu nevainojami veica 18 biatlonisti. Līderpozīcijās izvirzījās Dominiks Landertingers (Austrija), norvēģi Emils Hegle Svensens un Juhanness Bē. Rastorgujevam 19. vieta pēc pirmās šaušanas, līderim zaudējot 21.6 sekundes.

Otrajā aplī Rastorgujevs drīz vien panāca lielo grupu, 4.5 kilometru atzīmi sasniedzot 15. vietā, tikai 8.8 sekundes atpaliekot no līdera Arnda Paifera (Vācija), pie 5.3 kilometru atzīmes pakāpjoties uz 13. vietu (4.9 sekundes aiz Paifera). Rastorgujevs otrajā šaušanā bija pilnīgi precīzs, izvirzoties ceturtajā vietā. Par līderi atkal kļuva Landertingers, otrais bija Daniels Bēms (Vācija), trešais – Simons Eders (Austrija), kurš vakar uzvarēja iedzīšanā. Rastorgujevs līderim zaudēja vien 1.4 sekundes.

Labāko desmitniekā tikai Rastorgujevam un devītajā vietā esošajam Jevgeņijam Garaņičevam (Krievija) pa vienai kļūdai šaušanā guļus, pārējiem 10/10 šaušanā. Paifers šaušanā kļūdījās vienreiz, atkrītot uz 16. pozīciju.

Trešajā aplī izveidojās līderu trio – Landertingers, M.Furkads, kurš pēc otrās šaušanas bija septītais, un Rastorgujevs. Trešajā šaušanā precīzi šāva Rastorgujevs un Landertingers, bet vienreiz kļūdījās M.Furkads. Par līderi kļuva Rastorgujevs, no kura astoņas sekundes atpalika Landertingers. Trešo vietu saglabāja M.Furkads, jo arī tuvākie sekotāji nebija precīzi. Vēl labāko sešiniekā pēc trešās šaušanas bija Paifers, kurš bija precīzs, Eders un Ūle Einars Bjerndālens (Norvēģija).

Ceturtajā aplī Rastorgujevs strauji palielināja pārsvaru pār tuvākajiem sekotājiem ( līdz vairāk nekā 25 sekundēm), taču pēdējā šaušanā kļūdījās trīs reizes. Precīzi šāva M.Furkads, izvirzoties sacensību vadībā, otrais bija Landertingers, bet Rastorgujevs atkrita uz trešo vietu, taču turpat vien bija Bjerndālens, Garaņičevs un Tims Bērks (ASV). Ātrais Jakovs Faks (Slovēnija) bija 11.

Masu startā uzvarēja M.Furkads, kuram šī bija 31. uzvara individuālajās sacensībās. Otro vietu izcīnīja Landertingers. Trešo vietu pēdējā aplī izcīnīja Faks.

Andrejs Rastorgujevs lielāko daļu pēdējā apļa turējās trešajā pozīcijā, tomēr pēdējiem metriem spēka nepietika - septītā vieta, kas ir Latvijas labākā biatlonista karjeras rekords masu startā.